Hijyenik Ürünler

Kullan At Ürünlerin Önemi

2019 aralık ayında ilk kez Çin’de esrarengiz bir hastalık hakkında söylentilerle başlayan ve kısa sürede tüm dünyayı koca bir hapishaneye çeviren Covid 19 Mart 2020’de ülkemizi kapattı. 

Birçok kişi değişik sebeplerle ziyarete gittiği yerlerde bir nevi mahsur kaldı. Anaokullarından üniversiteye tüm okullar kapandı. Üniversite yurtları karantina için kullanıldı, üniversiteli gençler bir anda yersiz yurtsuz kaldı. Birçok ebeveyn çocukların evde olması yüzünden en zor zamanlarını yaşadılar. Dijital yayın platform üyelikleri rekor kırdı. Asıl rekortmen ise internet alışverişi ve kurye teslimatları her gün yeni zirveleri gördü.

Bu süreçte; sadece temiz hava almak ve rüzgârı hissetmek için bile sınırlı süre çıkabildiğimiz alışverişleri gidebildiğimiz en uzak marketten yaptık. Bu market alışverişleri de yeni bir görünüme bürünmüştü doğal olarak. Cerrahi maskeler ve eldiven takarak çıktığımız bu alışverişlerden aldığımız tüm paketli ürünleri en az dört saat açık havada bıraktık, deterjanla yıkayıp kuruladık. Sebze ve meyveleri hatta yeşillikleri bile neredeyse çitileyerek yıkadık.

Medikal Maske ve muayene eldiveninin vazgeçilmez arkadaşları kolonya, dezenfektan ve ıslak mendil de çantalarımızın vazgeçilmezi oldu. Bu ürünlerden en çok maske çeşitleri dediğimiz ürünleri seçtik ve kullandık.

Kişisel hijyen ürünleri, zamanla gevşeyen karantina sürecinde açık havada maskeli, eldivenli olarak çantamızda ıslak mendil, kolonya ve dezenfektanla, merdiven sahanlıklarında, bahçe ve parklarda buluşup, portatif masa ve sandalyelerimize oturduk. Kabul günlerinin vazgeçilmezleri kek, poğaça, börek ve kısırlarımızı termoslarımıza doldurduğumuz çayımızı ve kahvemizi tek kullanımlık karton bardaklarımızla içtik. Kâğıt tabaklarda plastik çatal bıçak ile yedik. Hiçbirimiz hastalığa yakalanmak veya hastalığı başkalarına bulaştırmak istemedik.

Her gün hastalığa yakalanan ya da ölen insanların sayıları haberlerde yayınlanır ve yer yer bölgesel kapanmalar yaşanırken tek kullanımlık ürünler portatif destekçileriyle birlikte hem ülkemizde hem de dünyada insanlar için ciddi bir psikolojik destek sağladılar. Cerrahi maske fiyatları Angun Ambalaj’da.

 

Tek Kullanımlık Ürünler

Bilgin ÖZEL
Yazar
Son Yazılar..

Angun Ambalaj

Nilüfer

Adres: Demirci Mah. Dere Cad. No:36/A 16270 – Nilüfer / Bursa
Pbx: (0224) 441 36 16
Pbx: (0224) 441 36 17
Email: info@angunambalaj.com.tr

Mustafakemalpaşa

Adres: Yüzbaşı Sabribey Mah. Kemal Paşa Cad. No:17/B 16500 – Mustafakemalpaşa / Bursa
Pbx: (0224) 613 33 66
Pbx: (0224) 441 36 16
Email: info@angunambalaj.com.tr

Copyright © Angun Ambalaj San. ve Tic. A.Ş 2003 - 2023